Itt van az igazi québeci tél. Reggelente -17-20 fokra kelünk már egy hete, nappal sem megy -10 fölé a hőmérő. Télen amúgy is érdemes téli üzemmódban ápolni a bőrünket, de ilyen hidegben, ami ráadásul elég párás is, és gyakran ragyogóan süt a nap, ez hatványozottan igaz. És ehhez nem kell 40-en túlinak lenni. Nálunk a gyerekek bőrére is ugyanúgy igyekszünk figyelni, mint a sajátunkra.

Az talán nem meglepő, hogy nem vásárolok nagy világmárkákat. A reklámoknak nem hiszek, elég szkeptikus vagyok velük szemben. Nem érdekel, hogy minimális hatóanyaggal, csupa felesleges hozzávalóval állítólag csodát tesznek a bőrrel. Egy érzékeny bőrű családban azon már túl vagyok, hogy ezekkel foglalkozzak. Azon túl, hogy mivel nincs televízió műsor a tévénkben, ezért nem is ismerem már ezeket a reklámokat. Magazinokat sem vásárolok, de ha vásárolnék is átlapoznám a hirdetéseket.
Nem mostanában ültem fel a környezettudatos vonatra.
Nagyon régen nem értem már a sok műanyagot, a feleslegesen túlcsomagolt termékeket, vagy azt, hogy miért van szükség állatok kínzására ahhoz, hogy rúzs kerülhessen a számra. Annyira nem fontos, hogy ezen múljon, akkor inkább nem sminkelek.
Azt gondolom, hogy 2020-ra már eljutott oda a tudásunk, hogy nem kell állatok szemébe cseppenteni anyagokat, vagy a bőrükre kenni azért, hogy a saját arcunkra megfelelő krém kerüljön. Ezért alapvetően nem vásárolok állatkísérleteket folytató cégektől. Semmit. Néha becsúszik egy-egy krém, amit kapok, vagy akik Kínában is árulnak. És nem keresek plusz kifogásokat, nem mondom, hogy egyik jobb, mint a másik, valami furcsa mű-okkal. De alapvetően már bolti krémeket sem veszek, inkább helyi és kézműves termékeket próbálok ki.
A Helia-D krémeim azok, amiket nagy boltban szerzek be, egyszerűen azért, mert maradéktalanul beváltak, és nehéz őket elengedni, amíg nem találom meg a tökéletes helyettesítőjüket. (Amennyire tudom, a Helia-D nem kísérletez állatokon, és az összetevői sem az ördögtől valóak, így megfelelő kompromisszum, ráadásul üvegben árulják a krémeket.)
Azonban ezek a krémek az itteni télben nem elegek. Nyáron viszont csodásan működnek.
Télre tehát kellett egy másik krém. Az egyik kedvencem a Kiehl’s Ultra Facial Cream és Balm, de ez sajnos műanyagban van. De annyira finom, hogy most tesztelem, hogy hosszútávon mennyire hatékony, a tégelye pedig jó lesz majd utazáskor, egy kisebb adagom van most. Ráadásul a Kiehl’s visszaveszi a tégelyeket, így egy sokkal kisebb rossz ezeket a termékeket használni, mint sok más nagy cég krémeit.

De ami ennél sokkal fontosabb, az egy jó gazdag krém, reggel vagy este, de csak a szérum után. ÉS a szérum nyugodtan lehet házi.
Abban a szérumban, amit én magamnak készítek, igazán semmi extra nincs. Ugyan én nyáron készítettem a saját kertemben növő levendulával és körömvirággal olajat, de üveges kiszerelésben lehet ilyeneket kapni kencekészítéshez alapanyagokat áruló boltokban is. A levendula nyugtatja a bőrömet, ami hajlamos kipirosodni és csípősre fázni a télben, pláne a szeles időben. Aromaterápiás céllal is került a krémbe – az illata segít fejfájásos, feszült időszakokban, nyugtató. A körömvirág segít abban, hogy normálisan regenerálódjon a bőröm. Az olaj azért olíva, mert éppen az volt otthon. Természetesen a legjobb a hidegen sajtolt szűz olaj. Az utóbbi időben nagy rajongója lettem a hidegen sajtolt napraforgóolajnak. Mindenkinek csak ajánlani tudom bőrre.

Van egy régi The Ordinary pipettás üvegem, ezt félig felöntöm ezzel az olajjal. Adok hozzá sárgabarackmag olajat. Eddig ez egy olyan szérum, amit nyáron a nap végén használok, napozás után, vagy a gyerekekre kenem strand után. Kiváló napégésre is (de ez velünk nem igen történik meg, mániásan védem a bőrünket a naptól). A sárgabarackmagolaj csodás antioxidáns. Salátára is csodás, de én főleg a bőrünkre használom, annyira kellemes.
Mostanában adok ehhez a keverékhez még ligetszépeolajat is, de ezt főleg azért, mert öregszem, és bár a ráncaim nem különösebben zavarnak, azért nem bánom, ha 42 évesen még nem nagyon öregedő bőrrel mászkálok. Kúraszerűen enni is szoktam ezt az olajat minden más pozitív hatása miatt.

A téli szérumba teszek még E-vitamint. Rettenetes a bőröm, muszáj minél több tápláló anyaggal megsegíteni.
Ezt a szérumot kenem tisztítás után az arcomra és nyakamra. Nem kell spriccelős valami, ezért ne vegyetek ilyesmit. Én egyik kezemet benedvesítem, és a két kezem között elosztva a krémet az arcomra kenem. Legyen hozzá valami nedvesség, hogy szépen beszívja a bőr.
Belülről kifele haladva, először körkörösen, aztán erősebb mozdulatokkal kifele simítva a bőröm, a nyaknál felfele és nem lefele simítva. Utána jön a hidratálás, és ha kell, napvédelem. A napvédelmet télen sem szabad elhanyagolni, nem éri meg a kockázat, higgyétek el ezt valakinek, akinek volt már rosszindulatú bőrproblémája.

Fontos! Ez egy házilag készített keverék. A saját bőröm ismeretében készítem magamnak ezt a szérumot. A te tested, a te bőröd a tiéd, te ismered. Nekem ez nagyon bevált, de érdemes kis adagban kipróbálni, bőrpróbát végezni minden esetben, ha nem használtad még valamelyik alapanyagot.
*A zöld tégely egy új, csodálatos krém Új Fundlandról. A Kiehl’s Ultra Facial és a Helia D most pihen, hogy ez megérkezett. 😀